Dom całoroczny/mieszkalny Malta 50m²
Maltaminiatura

zapisz swoją konfigurację i skontaktuj się z nami by uzyskać specjalną ofertę rabatową

Dom całoroczny/mieszkalny Malta 50m²
Lokalizacja ekspozycji:
Warszawa Ursus
Pozwolenie: Nie wymaga pozwolenia na budowę
Modyfikacja: Możliwość pełnej modyfikacji (konstrukcja, okna, drzwi)
Powierzchnia: 35 + 15 + taras 14 m²
Wymiary: 500x700, taras 200x700
Ilość pomieszczeń: 4
Rodzaj balika
Standard domku: PREMIUM
Kąt nachylenia dachu: 35°
Wysokość budynku: 510cm
Transport – indywidualna kalkulacja

Kalkulacja netto, 23% vat budynek rekreacyjny, 8% vat budynek mieszkalny

Domek dostępny na ekspozycji w Warszawie, poniżej wizualizacja video:

Nowy projekt #2021, domek Malta oferuje bardzo ciekawe rozwiązania, jest wykonany z najlepszych materiałów i ma najprawdopodobniej najładniejszą fasadę wśród domków z bala.

Przestronny zadaszony taras na zewnątrz, na parterze obszerny salon z widokiem po horyzont, do tego wydzielone pomieszczenie na sypialnię i łazienka z przemyślaną wnęką, dzięki której można opracować kilka praktycznych zastosowań: wanna? pralka? zabudowana kabina? dyskretna toaleta?
To tylko kilka wybranych konceptów, które można zastosować. Inteligentna folia elektryczna na szybie gwarantująca pełną dyskrecję, dostępną na życzenie łączy nowoczesność z tradycją i solidną technologią. Minimalna przestrzeń zajęta przez schody pod którymi zmieszczą się praktyczne schowki.
Antresola: 15m2 powierzchni na solidnym stropie, który z powodzeniem poradzi sobie z ciężarem zameldowania 4 osobowej rodziny. (Pamiętajmy, że na parterze mamy dodatkową sypialnię), solidne barierki dla spokoju i bezpieczeństwa oraz wygodne schody. Schody – mimo że nie jest to wersja zabiegowa, oferuje komfort nieporównywalny z „techniczną drabiną”, spełniając przy tym wymagania prawne stawiane nawet przez najbardziej wymagające urzędy, w zakresie budowy domku na zgłoszenie. Full legal, no issue. Na koniec już tylko wisienka na torcie, widoki jakie można będzie obserwować z poziomu antresoli mogą spowodować, że stanie się ona najczęściej odwiedzanym miejscem w budynku.
Najtrudniejsze opracowanie konstrukcji to dopasowane walorów użytkowych i zachowanie funkcjonalności przy jednoczesnym respektowaniu praw fizyki, które jak to ktoś kiedyś ujął istnieją w naturze niezależnie od tego czy jesteśmy tego świadomi, czy też nie.
I tak najlepiej żeby schody „kończyły się” w szczycie gdzie mamy najwięcej miejsca na górze (u nas ponad dwa metry), do tego ponad 2,4m wysokości parteru aby miejsca i przestrzeni nad głową nie brakowało. Do tego dodajmy odpowiednie przekroje konstrukcji dachu żeby utrzymać ciężar dachówki ( nawet ceramicznej) metra śniegu i dachu wyłożonego panelami fotowoltaicznymi. Zamknijmy to wszystko w 5m wysokości, ale tak żeby z tarasu można było wyjść na 2m ( nikt tam nie będzie się schylać 🙂 ) Dopasujmy kąty dachu i schodów, które trzeba zmieścić przed ścianą i umożliwić swobodną komunikację. Jak już czujemy się wstępnie rozgrzani to można podczepiać boczny taras na niezależnej konstrukcji zaczepionej o elewację i uzyskać kąt spadku dachu z którym poradzi sobie każde pokrycie dachowe od pojedynczej warstwy papy do konstrukcji blachodachówki. Jak już to nas minie pamiętajmy że słupki tarasu muszą być ruchome w pionowej płaszczyźnie żeby kompresja drewna była uwzględniona. Całość zamknijmy solidnym balem 70mm, zastosujmy kompresję i będziemy coraz bliżej koncepcji produktu idealnego, trwałego, użytecznego który ma być domem, schronieniem, relaksem, zapomnieniem i oderwaniem się od tego za czym biegamy w dniu codziennym.
Produkcja:  Po zatwierdzeniu projektu, to  co powstało w głowie i zostało nakreślone na papierze zostaje przeniesione do namacalnej rzeczywistości. Aby tak się stało niezbędne są 3 równoważne filary, tak samo istotne jak solidny fundament naszego budynku, bo przecież nikt nie stawia domku na piasku.
1) Projekt:
Bryła budynku, zapisana w pliku zrozumiałym dla maszyny, która od tego momentu niemal autonomicznie, przy użyciu surowca wytwarza konstrukcję. Kilka rzutów projektu przestrzennego załączamy do galerii.
2) Surowiec,
Najlepsze z najlepszych, ekologiczne, odnawialne zasoby drewna skandynawskiego, które jest drewnem skandynawskim nie tylko z nazwy potocznej czy gatunkowej, ale również jest to certyfikowane pochodzenie materiału, z którego powstaje konstrukcja projektu. Drewno importujemy z regionów Skandynawii, a nad łańcuchem dostaw i jakością czuwa m.in. SGS czyli światowy lider w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, badań i certyfikacji. Dzięki temu mamy pewność, że oferujemy naszym Klientom towar najwyższej jakości, bo drewno „skandynawskie” wyłącznie z nazwy można spotkać niemal na każdym rogu.
3) Maszyna,
Technologia, obróbka. Produkt klasy premium może pochodzić wyłącznie spod najlepszej siekiery :). W naszym przypadku obróbka materiału zgodnie z projektem przestrzennym wykonywana jest przy pomocy produktów światowego lidera w dziedzinie technologii obróbki drewna, maszyny Hundegger K2i https://www.youtube.com/watch?v=mKxkY9lbBsQ
Domek będzie zbudowany i dostępny na ekspozycji firmy DOM-POL od Marca 2021

Wybierz swoją konfigurację

1) Wybierz grubość ściany:
PLN - Balik 45mm
PLN - Balik 58mm
PLN - Balik 70mm
PLN - Balik 94mm
2) Wybierz usługi dodatkowe:
PLN - Montaż
PLN - Malowanie elewacji zewnętrznej
PLN - Pokrycie dachu papą
PLN - Pokrycie dachu gontem
PLN - Pokrycie dachu blachodachówką
PLN - Okiennice
PLN - Rynny
PLN - Izolacja podłogi
PLN - Izolacja dachu
PLN - Izolacja ścian (standard WT2021)
PLN
Planowana data realizacji ( opcjonalnie)
Wyślij kalkulację mailem
3) Wybrałeś swoją konfigurację!
Proszę o kontakt w sprawie wyceny*
Potwierdzam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin strony internetowej*
Potwierdzam, że zapoznałem się z Polityką prywatności strony internetowej*

Zobacz pozostałe

mini
Projekt indywidualny
PROJEKT INDYWIDUALNY
Lokalizacja ekspozycji
Standard domku: PREMIUM
mini
NOWOŚĆ 2024
Lokalizacja ekspozycji
Standard domku: PREMIUM
26,5 + 39,8 + taras 13,3 m²
530x750, taras 250x530
od 109900 
11mini
NOWOŚĆ 2024
Lokalizacja ekspozycji
Standard domku: PREMIUM
125,5 + taras 16,5 m²
11x12,9
od 259900 

Do wyboru 4 rodzaje balika:

– 45 mm, opcja standard

– 58 mm, solidna konstrukcja, więcej ciepła

– 70 mm, dobre właściwości termiczne bez ocieplenia

– 94 mm,  pełen komfort termiczny bez ocieplenia

EKONOMICZNY:

W produktach EKONOMICZNYCH najważniejszym czynnikiem jest cena, któremu podporządkujemy wszystkie pozostałe aspekty:

– opcjonalna możliwość dokonywania zmian w konstrukcji, czasem ograniczona ryzykiem utraty trwałości

– jakość materiału, drewno klasy A/B, pochodzenie drewna

– dokładność obróbki

– okres gwarancji

– metoda montażu

– trwałość konstrukcji

– dobór opcji dodatkowych

PREMIUM:

W tej grupie głównym czynnikiem jest trwałość i wygoda:

– możliwość dokonania dowolnych zmian w projektach celem pełnego dopasowania do wymagań Klienta – Produkt dopasowany w 100% do Twoich potrzeb!

– najwyższej jakości drewno klasy A, materiał pozyskiwany ze Skandynawii, wielokrotnie trwalsze materiały, gęstsze ułożenie słoi w drewnie, przez skróconą wegetację. Pochodzenie potwierdzone certyfikatem! Fabrycznie klejone bale – Dla Ciebie Komfort i prestiż !

– najwyższy osiągalny technicznie standard obróbki, konstrukcja przygotowana we własnym studio projektowym, Produkt na miarę Twoich wymagań !

– obróbka wykonywana na najwyższej klasy maszynach Hunegger K2i 

– wielokrotnie dłuższa gwarancja (10/15lat) – Spokój na długie lata !

– montaż z wykorzystaniem niespotykanych rozwiązań technologicznych, dylatacja podłoża, trójwarstwowa izolacja, pręty kompresyjne, klejenie węgłów, Niespotykane na rynku rozwiązana !

– konstrukcje PREMIUM prawidłowo konserwowane to Domy dla pokoleń !

– materiały wykorzystywane do opcji dodatkowych to najlepszy i najtrwalszy wybór na rynku, nasz gont dachowy importowany z USA posiada Dożywotnią gwarancję !


W produktach PREMIUM nie ma mowy o przypadku, projekt wykonany w naszym studio dopasowujemy w 100% do Twoich potrzeb, a konstrukcję wykonują najlepsze maszyny z dokładnością do 1mm. 

Linia produkcyjna dla produktów Premium w oparciu o maszyny Hundegger:

Transport – indywidualna kalkulacja

Kalkulacja transportu jest zależna od:

1) Odległości działki od siedziby firmy DOM-POL

2) Możliwości dojazdu do miejsca montażu pojazdem ciężarowym

Kalkulacja jest wykonywana indywidualnie, koszty transportu w zależności od powyższych opcji mogą wahać się między 1000 a 5000 PLN lub więcej ( pracujemy w całej Polsce) Zapraszamy do kontaktu, aby ustalić indywidualne rozwiązane dla Ciebie!