zapisz swoją konfigurację i skontaktuj się z nami by uzyskać specjalną ofertę rabatową
Dom całoroczny/mieszkalny Malta 50m²
Lokalizacja ekspozycji:
Warszawa Ursus
Warszawa Ursus
Pozwolenie: Nie wymaga pozwolenia na budowę
Modyfikacja: Możliwość pełnej modyfikacji (konstrukcja, okna, drzwi)
Powierzchnia: 35 + 15 + taras 14 m²
Wymiary: 500x700, taras 200x700
Ilość pomieszczeń: 4
Rodzaj balika
Standard domku: PREMIUM
Kąt nachylenia dachu: 35°
Wysokość budynku: 510cm
Transport – indywidualna kalkulacja
Kalkulacja netto, 23% vat budynek rekreacyjny, 8% vat budynek mieszkalny
Domek dostępny na ekspozycji w Warszawie, poniżej wizualizacja video:
Nowy projekt #2021, domek Malta oferuje bardzo ciekawe rozwiązania, jest wykonany z najlepszych materiałów i ma najprawdopodobniej najładniejszą fasadę wśród domków z bala.
Przestronny zadaszony taras na zewnątrz, na parterze obszerny salon z widokiem po horyzont, do tego wydzielone pomieszczenie na sypialnię i łazienka z przemyślaną wnęką, dzięki której można opracować kilka praktycznych zastosowań: wanna? pralka? zabudowana kabina? dyskretna toaleta?
To tylko kilka wybranych konceptów, które można zastosować. Inteligentna folia elektryczna na szybie gwarantująca pełną dyskrecję, dostępną na życzenie łączy nowoczesność z tradycją i solidną technologią. Minimalna przestrzeń zajęta przez schody pod którymi zmieszczą się praktyczne schowki.
Antresola: 15m2 powierzchni na solidnym stropie, który z powodzeniem poradzi sobie z ciężarem zameldowania 4 osobowej rodziny. (Pamiętajmy, że na parterze mamy dodatkową sypialnię), solidne barierki dla spokoju i bezpieczeństwa oraz wygodne schody. Schody – mimo że nie jest to wersja zabiegowa, oferuje komfort nieporównywalny z „techniczną drabiną”, spełniając przy tym wymagania prawne stawiane nawet przez najbardziej wymagające urzędy, w zakresie budowy domku na zgłoszenie. Full legal, no issue. Na koniec już tylko wisienka na torcie, widoki jakie można będzie obserwować z poziomu antresoli mogą spowodować, że stanie się ona najczęściej odwiedzanym miejscem w budynku.
Najtrudniejsze opracowanie konstrukcji to dopasowane walorów użytkowych i zachowanie funkcjonalności przy jednoczesnym respektowaniu praw fizyki, które jak to ktoś kiedyś ujął istnieją w naturze niezależnie od tego czy jesteśmy tego świadomi, czy też nie.
I tak najlepiej żeby schody „kończyły się” w szczycie gdzie mamy najwięcej miejsca na górze (u nas ponad dwa metry), do tego ponad 2,4m wysokości parteru aby miejsca i przestrzeni nad głową nie brakowało. Do tego dodajmy odpowiednie przekroje konstrukcji dachu żeby utrzymać ciężar dachówki ( nawet ceramicznej) metra śniegu i dachu wyłożonego panelami fotowoltaicznymi. Zamknijmy to wszystko w 5m wysokości, ale tak żeby z tarasu można było wyjść na 2m ( nikt tam nie będzie się schylać 🙂 ) Dopasujmy kąty dachu i schodów, które trzeba zmieścić przed ścianą i umożliwić swobodną komunikację. Jak już czujemy się wstępnie rozgrzani to można podczepiać boczny taras na niezależnej konstrukcji zaczepionej o elewację i uzyskać kąt spadku dachu z którym poradzi sobie każde pokrycie dachowe od pojedynczej warstwy papy do konstrukcji blachodachówki. Jak już to nas minie pamiętajmy że słupki tarasu muszą być ruchome w pionowej płaszczyźnie żeby kompresja drewna była uwzględniona. Całość zamknijmy solidnym balem 70mm, zastosujmy kompresję i będziemy coraz bliżej koncepcji produktu idealnego, trwałego, użytecznego który ma być domem, schronieniem, relaksem, zapomnieniem i oderwaniem się od tego za czym biegamy w dniu codziennym.
Produkcja: Po zatwierdzeniu projektu, to co powstało w głowie i zostało nakreślone na papierze zostaje przeniesione do namacalnej rzeczywistości. Aby tak się stało niezbędne są 3 równoważne filary, tak samo istotne jak solidny fundament naszego budynku, bo przecież nikt nie stawia domku na piasku.
1) Projekt:
Bryła budynku, zapisana w pliku zrozumiałym dla maszyny, która od tego momentu niemal autonomicznie, przy użyciu surowca wytwarza konstrukcję. Kilka rzutów projektu przestrzennego załączamy do galerii.
2) Surowiec,
Najlepsze z najlepszych, ekologiczne, odnawialne zasoby drewna skandynawskiego, które jest drewnem skandynawskim nie tylko z nazwy potocznej czy gatunkowej, ale również jest to certyfikowane pochodzenie materiału, z którego powstaje konstrukcja projektu. Drewno importujemy z regionów Skandynawii, a nad łańcuchem dostaw i jakością czuwa m.in. SGS czyli światowy lider w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, badań i certyfikacji. Dzięki temu mamy pewność, że oferujemy naszym Klientom towar najwyższej jakości, bo drewno „skandynawskie” wyłącznie z nazwy można spotkać niemal na każdym rogu.
3) Maszyna,
Technologia, obróbka. Produkt klasy premium może pochodzić wyłącznie spod najlepszej siekiery :). W naszym przypadku obróbka materiału zgodnie z projektem przestrzennym wykonywana jest przy pomocy produktów światowego lidera w dziedzinie technologii obróbki drewna, maszyny Hundegger K2i https://www.youtube.com/watch?v=mKxkY9lbBsQ
Domek będzie zbudowany i dostępny na ekspozycji firmy DOM-POL od Marca 2021
Zobacz pozostałe
Projekt indywidualny
PROJEKT INDYWIDUALNY
NOWOŚĆ 2024
Lokalizacja ekspozycji
Standard domku: PREMIUM
26,5 + 39,8 + taras 13,3 m²
530x750, taras 250x530
od 109900 zł
NOWOŚĆ 2024
Lokalizacja ekspozycji
Standard domku: PREMIUM
125,5 + taras 16,5 m²
11x12,9
od 259900 zł